Menu

Programul festivalului Alba Iulia Music & Film Fest

3119

Joi, 4 septembrie

Piata Cetatii Open Air

19.30 Deschiderea festivalului

19.45 Concert Special: OBARSII prezentat de Grigore Lese, invitat special Amir Heidarkhodaee

20.30 Proiectie Speciala: O LUME NOUA (scurt-metraj)

21.00 Proiectie Speciala: SELFIE

Palatul Principilor Open Air

20.00 Proiectie: „Paradisul spulberat” / „Broken Circle Breakdown”

Palatul Principilor - Curtea de Vară

19.00 Abra Cuniculus – one man show, Florin Suciu Buh

20.00 Proiectie speciala: Vântul (The Wind), cu acompaniament live FOLEY’ALA

21.30 Festival Party: FOLK FRATE

Sala Ferdinand (Palatul Principilor)

18.00 Scurtmetraje romanesti – din programul TIFF 2014

 

Vineri, 5 septembrie

Piata Cetatii Open Air

19.00 Concert: FANFARA TRANSILVANIA

20.00 Film în avanpremieră: „America, venim!” 

Palatul Principilor Open Air

20.00 Proiectie Speciala: BUCURESTI, UNDE ESTI?

Palatul Principilor - Curtea de Vară

21.00 Concert: VRELO (Serbia)

22.00 Festival Party: ELECTROCLOWN 

Sala Ferdinand (Palatul Principilor)

18.00 Scurt-metraje romanesti de animatie din competitia Festivalului Anim’est 2013

 

Sambata, 6 septembrie

Piata Cetatii Open Air

19.30 Concert: DIRECTIA 5

21.00 Proiectie Speciala: SUNT O BABA COMUNISTA 

Palatul Principilor Open Air

20.00 Proiectie: ALFABET (Alphabet)

Palatul Principilor - Curtea de Vară

21.00 Teatru: Atentie! Cad ingeri – one woman show, Elena Ivanca

22.00 Concert: DOMINO

23.00 Festival Party: DJ LUCU CHEN 

Sala Ferdinand (Palatul Principilor)

16.00 Program special pentru copii EducaTIFF

18.00 Proiecție de film: „Nuntă în ofsaid” („La Gran Familia Espanola”)

 

Duminica, 7 septembrie

Piata Cetatii Open Air

20.30 Proiectie Eveniment: „Marea frumusețe” („La Grande Bellezza”)
Câștigătorul premiului OSCAR 2014 pentru cel mai bun film străin 

Palatul Principilor Open Air

20.00 Proiectie: O POVESTE DE DRAGOSTE, LINDENFELD

Palatul Principilor - Curtea de Vară

19.00 Proiectie Speciala: METROPOLIS cu acompaniament live ABATOR INDUSTRIES

21.00 Concert: R.O.A.

22.30 Festival Party: DJ PAUL

Sala Ferdinand (Palatul Principilor)

16.00 Program special pentru copii EducaTIFF

18.00 Proiectie de film: STOCKHOLM
Film câștigător al Trofeului Transilvania la Festivalul Internațional de Film Transilvania (TIFF) 2014.

INFO FESTIVAL albafilmfest.ro

 afis-alba-iulia-fest.png

Comments

  • No comments made yet. Be the first to submit a comment

Posteaza un comentariu

Guest
Guest Vineri, 23 Iunie 2017